whos.amung.us

sobota, 16 września 2017

O tym jak Platforma zniszczyła Puszczę Białowieską

Autor: Integrator


Nie umiem wyrazić jak bardzo nie chce mi się pisać na ten akurat temat. Ilość kłamstw jaka w tej materii przelewa się z codziennych wydań serwisów informacyjnych powoduje, że zamknąłem się w sobie, wiem swoje i tak mi jest z tym dobrze. No ale dziś moja znajoma, osoba bardzo wykształcona i ciesząca się dużym uznaniem w swoim środowisku zawodowym, niemal ze łzami w oczach powiedziała mi, że wycięto już niemal jedną trzecią Puszczy Białowieskiej, i że jeśli ktoś, albo coś nie powstrzyma Kaczora to dojdzie do tragedii. Zbiegło się to dzisiejsze moje spotkanie ze znajomą z ultimatum wysłanym przez UE do Polski, która grozi nam karami finansowymi za każdy dzień trwania wycinki. Nie było więc rady jak usiąść i napisać o tym co tak przecież oczywiste. Cholera mnie przy tym bierze, bo przecież w dobie youtube'a każdy ma to co zaraz pokażę na wyciągniecie ręki. Ale niech tam...

Mówi się więc w mediach, że minister Szyszko wycina Puszczę. Ten zaś twierdzi, że kornik Drukarz tak się rozplenił, że części Puszczy już nie ma, a za parę lat nie będzie jej w ogóle. Jaka jest prawda? I tym razem rację ma minister Szyszko. Proszę sprawdzić w archiwach internetu, że problem z tym kornikiem zaczął się za rządów Platformy Obywatelskiej. Ówczesny minister Adam Korolec (zapamiętajcie to nazwisko, to ten człowiek doprowadził Puszczę na skraj zagłady) dostał sygnał od leśników, że jest problem, ale też informację, że wycięcie kilkudziesięciu drzew sprawę załatwi. Wówczas to, jest o tym w sieci cały artykuł (proszę poszukać, nie będę odrabiał za wszystkich lekcji), pojawiła się jakaś banda ekologów, którzy wytłumaczyli panu ministrowi, że kornik też ma prawo do życia, i że to jego naturalny obszar bytowania. Drzew nie wycięto, w efekcie czego dziś Puszcza wygląda na mapie satelitarnej Google tak:

Zdjęci satelitarne Puszczy z Google Maps. Obszary wyglądające jak delikatna mgiełka to setki hektarów obumarłych drzew w wyniku działania kornika Drukarza. 

A tak to wygląda w zbliżeniu. Drzewa w kolorze fioletu to drzewa obumarłe...


No dobrze, tyle możemy sprawdzić sami dostępnymi w necie metodami. Zjedźmy jeszcze niżej. Tak wyglądają te drzewa a więc i Puszcza sfotografowana z wysokości kilkudziesięciu metrów, z drona w jakości niepozostawiającej złudzeń co do tragedii do jakiej dopuściło plaftormerskie towarzystwo pod przywództwem Tuska.  

(https://przedsiebiorczepodlasie.pl/wp-content/uploads/2016/12/Kornik_w_Puszczy_Bialowieskiej_fot.Marek_Taradejna4.jpg)

(https://przedsiebiorczepodlasie.pl/wp-content/uploads/2016/12/Kornik_w_Puszczy_Bialowieskiej_fot.Marek_Taradejna1-1024x576_slider-886x500.jpg)

Czy trafiłem do zablokowanych głów, "wykształconych z wielkich miast"? Szczerze wątpię. 

To może jeszcze przelot samolotem nad Puszczą....... i może jeszcze dronem, będzie wyraźniej...


Wszystko. Mam cichą nadzieję, że choć część tych którzy wpadli tu przypadkiem ocknie się i spuści zawstydzona głowy. A co do uwagi mojej znajomej o wycięciu "już niemal jednej trzeciej powierzchni Puszczy" - to nie tak. Minister Szyszko by pokazać tym wszystkim durniom, którzy przykuwają się dziś do drzew, do czego doprowadzi brak wycinki tych zaatakowanych przez kornika, podzielił Puszczę na trzy części. Jedna trzecia zostanie nietknięta, reszta będzie ratowana poprzez wycinkę. Inwentaryzacja Puszczy po raz pierwszy wykonana za ministra Szyszki (wcześniej nikt sobie tym głowy nie zawracał) oraz powstająca telewizja o Puszczy pozwoli porównać oba obszary za parę lat. Wtedy większość z Was, tak dziś pomstująca na to co "się wyrabia w Puszczy" będzie mogła przekonać się jak bardzo się myliła. Oczywiście pod warunkiem, że zechce się Wam o tym wredt poczytać. 

Swoją drogą, przykład manipulacji jakiej dokonano w tym temacie jest dobrym przykładem manipulacji jakich dokonuje się dokładnie w każdym zagadnieniu jakie podejmują liberalne media. Szyszko, który ratuje Puszczę kreowany jest na chama i durnia, ci którzy Puszczę do tego stanu doprowadzili chodzą w glorii. Mam nadzieję, że chociaż stali Czytelnicy tego bloga widzą z czym my tu dziś w Polsce mamy do czynienia.....

PS> TVN24 o korniku mówiła już w 2015 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/puszcza-bialowieska-atak-kornika-drukarza,600773.html. Z treści tekstu zamieszczonego na zalinkowanej stronie wynika, że konieczność walki z kornikiem zapisana była przez ministra z PO już w planie na 2012 rok. Jak w wielu sprawach tak i w tej ani Tusk ani Kopacz nawet palcem w tej kwestii nie ruszyli.

1 komentarz:

  1. Wg "ekologów" ten niebieski kolor zwiastuje nowe życie!!!Kornika zje "coś' co potem odrodzi się w nowy ,wspaniały las.

    OdpowiedzUsuń