whos.amung.us

czwartek, 6 października 2016

Breaking news czyli PO bierze się za 500+

Autor: Integrator

Tak sobie myślę: skoro żyjemy w świecie w którym jedna informacja przykrywa poprzednią w tempie przecież oszalałym, powinienem może od czasu do czasu robić przegląd co ciekawszych treści. By chociaż to co ważne zostało w nas choć chwilę dłużej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

500+
Wiemy już, że program odmienił życie setkom tysięcy Polaków. Ludzie, których dzieci skazane były jak co roku na spędzanie wakacji w okolicach blokowych klatek, mogli tym razem pojechać z nimi w góry czy nad morze. Skorzystały dzieciaki, zarobili też przedsiębiorcy. By móc odpowiedzieć na zwiększony popyt, musieli też zatrudnić nowych pracowników. To przyczyniło się z kolei do rekordowo niskiego bezrobocia. Program przyniósł zatem dodatkowe, wymierne korzyści gospodarcze.

Platforma Obywatelska bierze się za 500+
Pamiętam dobrze, myślę, że i Czytelnicy także, jaki wrzask towarzyszył wprowadzaniu tego programu w życie. Argumentem koronnym była rzekoma dewastacja przez PiS budżetu państwa. No i fakt, że przyznano prawo do pobierania tych pieniędzy także ludziom bogatym. Abstrahując od tego kto ma rację, choć akapit wcześniej nie powinien budzić w tym względzie żadnych wątpliwości, okazuje się, że stawiane rządowi przez PO zarzuty przestały mieć nagle znaczenie. Teraz się okazuje się, że Platforma Obywatelska chce 500+ a nawet 500++. Chce bowiem, by pieniądze te Polacy dostawali także na pierwsze dziecko, no i by dostawały je także kobiety samotnie wychowujące dzieci. No proszę, 500+ zrujnuje  państwową kasę, a 500++ niekoniecznie.

Czarny marsz
"Pierdolę nie rodzę" albo "Moja cipa to nie twoja broszka" to przykładowe hasła niesione przez uczestników poniedziałkowego, czarnego marszu. Pytanie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za 100 punktów: Czy używanie słów wulgarnych w przestrzeni publicznej jest u nas wciąż karalne czy już nie? Znajomy co prawda dostał mandat za bluzganie na ulicy no ale to było dawno temu. I jeszcze zapytam, czy jeśli nie wlepiano za to mandatów na marszu to czy ja mogę jutro pójść po dzieci kuzynku do przedszkola w koszulce z napisem np. "Pierdolę nie robię?".

500+ dla oszczędnych
Ostatni raz bo mi się nagromadziło. Ministerstwo Finansów zaproponowało w ramach programu 500+ możliwość oszczędzania tych pieniędzy w sposób znacznie bardziej opłacalny niż gdyby polskie rodziny chciały to robić na warunkach rynkowych. Pamiętam jak przy okazji Dnia dziecka w jednej z rozgłośni prowadzący posłał w eter informację, jakoby wychowanie dziecka do 18 roku życia kosztowało rodziców 90 tysięcy złotych. Przyjmijmy, że tak jest. Następnie policzmy przychód rodziców z tytułu programu 500+. Pieniądze pozyskiwane co miesiąc z tego tytułu odkładane przez 18 lat plus odsetki spokojnie przewyższa koszty wychowania. Z drugiej strony koszty utrzymania dziecka to przecież wydatki ukryte w zwyczajowych kosztach polskiej rodziny, czyli takie które i tak trzeba ponieść. Podchodząc tak do sprawy 500+ to czysty zysk,  to inwestycja która po wejściu naszych pociech w świat dorosłych, daje możliwość sprezentowania im znacznej kwoty. Takiej która może np. pokryć wkład własny wymagany przy ubieganiu się o kredy na mieszkanie. Sposobów na wykorzystanie pieniędzy z programu 500+ jest więcej, nie mniej więcej jest też sposób by ten program próbować Polakom obrzydzić. Poza już opisanymi wyżej w Faktach TVN drwiono z Ministra Finansów który rozdawszy lekka ręką miliardy na ten program teraz próbuje ściągnąć je do kasy państwowej kusząc polskie rodziny obligacjami. No cóż, myślę, że ci wszyscy co tak pięknie rżą z tego programu bez skrupułów biorą 500+, a jak już będzie można pierwsi ruszą po te obligacje. 

Anty, krypto czy zakazana reklama?
Tak z humorem,  z przekąsem bo na dobranoc. Właśnie zjadłem trzeciego Pawełka, no, ten baton od Wedla. Na opakowaniu napis: "Tylko dla dorosłych" a dalej: zawiera, 2.2% alkoholu. Pawełek o smaku advocat to już 2.4%. Czas na pytania. Czy można po Pawełku jechać autem? Czy powinno się zabronić reklamy Pawełka przed godziną 22.00 no i udziału w niej młodzieży? W końcu, co ma Pawełek do 500+? Trudno powiedzieć wszak jestem po czwartym już betonie aczkolwiek podejrzewam, że w Platformie też się ich nadużywa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz