whos.amung.us

środa, 24 sierpnia 2016

Albo milczenie albo kurtka na głowie

Autor: Integrator

Zawirowania wokół Trybunału Konstytucyjnego postanowiłem nie komentować i trwam w tym postanowieniu mocno. Pisałem swego czasu na łamach Tygodnika o wieloletnich zaległościach w pracach tej instytucji, podawałem także statystyki wyroków niewykonanych przez minione ekipy rządowe. To jak i fakt, że sędziowie tam zasiadający nie są wybierani przez obywateli czyni dla mnie tą instytucję niewiarygodną i zbędną. 

Dziś wyjątkowo i zaledwie poprzez te parę zdań przerywam milczenia bo niepodobna słuchać argumentów, które politycy PiS używają w mediach atakując sędziego Rzeplińskiego. Należy mu się każde słowo jakie rzucili jak cholera, ale stwierdzenie, że wypowiedział on posłuszeństwo państwu i że to co robi to pucz jest nie do przyjęcia. Bynajmniej nie dlatego, że to nieprawda, bo ja się z tą argumentacją zgadzam. Nie zgadzam się jednak z podbijaniem stawki tak wysoko tylko po to by po tak ciężkich oskarżeniach politycy PiS szli do domu jak gdyby nigdy nic. Na moje bowiem wyczucie, jeśli pada stwierdzenie, że ktoś dokonuje puczu a już szczególnie gdy twierdzi się z przekonaniem, że to sędzia wypowiada posłuszeństwo Państwu Polskiemu to nikt kto ma taką wiedzę, kto opowiada takie słowa w mediach, nie ma prawa przejść nad tym do porządku dziennego. Każdy poseł, który powtórzył przed kamerami ten zarzut powinien złożyć doniesienie do prokuratury, a odpowiednie służby powinny wyprowadzić pana Rzeplińskiego z budynku Trybunału Konstytucyjnego dokładnie tak jak to już kiedyś robił tj. z kurtką narzuconą na głowę. Nie ma innego wyjścia. Nie wolno Wam panowie posłowie psuć obyczajów i niszczyć w narodzie elementarne poczucie sprawiedliwości, co właśnie czynicie taką mową. Każdy obywatel musi wiedzieć, że jeśli ktoś łamie prawo, jeśli występuje przeciwko Państwu Polskiemu to natychmiast Państwo to za pomocą swych instytucji traktuje go zgodnie z zapisami przewidzianymi na taką okoliczność. Reasumując, albo nie wytaczajmy tak ciężkich dział, albo jeśli je wytaczamy to ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami. Bez wahania, bez odwrotu, aż do osiągniecia celu. A skoro już powiedzieliście '"a", to miejcie odwagę powiedzieć i "b".

Dziękuję za wejścia na stronę Tygodnika Czytelnikom z Indii i Malezji. I z paru jeszcze odległych miejsc. Cieszy mnie fakt, że Tygodnik dociera tak daleko. Zapraszam częściej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz