whos.amung.us

wtorek, 2 grudnia 2014

Brawo Słupsk!

Autor: Integrator

W ostatnią niedzielę, po mszy świętej kapłan zaapelował do zebranych w kościele by zechcieli podpisać się pod petycją, kolejną już z rzędu, w której wspólnym głosem obywatele wyrażają sprzeciw wobec wysyłania pięciolatków do szkoły. Na tą okoliczność przed kościołem przy małym stoliku stało dwóch panów z tabelkami gdzie można było wpisać swoje dane. Naprawdę nic więcej nie trzeba było robić. Tylko tyle. Nikt nie wzywał nas by stać w zastępstwie tych panów na mrozie, nie prosił o organizowanie pikiet. Szło tylko o ten podpis. Ale gdy lawa wiernych zaraz po błogosławieństwie popłynęła do wyjścia, do stolika podszedłem tylko ja, moja żona i jeszcze trzy osoby. Reszta niewzruszona popłynęła dalej - do swoich spraw, na niedzielne zakupy do pobliskiego marketu - tłumacząc sobie w myślach, że albo to mają już starsze dzieci i to ich nie dotyczy, inni że ich dzieci to już stare konie więc niech martwią się ci co tą przygodę dopiero zaczynają. Poleźli więc a przecież sprawa jest poważna. Pediatrzy alarmują, że różnica jednego roku jest tak ogromna jak idzie o rozwój dziecka, że wysyłanie ich na siłę tylko po to by ratować system emerytalny (jak ogłosił minister Boni) jest wobec nich zbrodnią. Nie ma wątpliwości, że te dzieciaczki nie będą dawały sobie rady nie tylko z przyswojeniem materiału ale także w konfrontacji ze starszymi, wyrobionymi różnorako rocznikami. Badania prowadzone na Zachodzie, gdzie te zmiany przeprowadzono przed laty, wykazały, że w wyniku tak silnego stresu wzrosła liczby przypadków zaburzeń psychicznych odnotowywanych wśród dzieci. O tym ksiądz nie mówił, nie naciskał i nie straszył. On tylko zachęcał by się zainteresować a i tak cała zgraja jaka przewaliła się przez bramę kościoła miała to zwyczajnie gdzieś. Ksiądz jak zwykle coś tam marudzi a niebo nie tylko się nie wali co nawet się nie zapowiada.

Piszę o tym bo to była pierwsza myśl jaka zaświtała mi w głowie gdy usłyszałem, że Biedroń został prezydentem Słupska. Wygrał zdeklarowany homoseksualista choć nijak nie jest związany z tym miastem, bo ci co oddali na niego głos i ci co nie poszli glosować podeszli do sprawy dokładnie tak jak ci z mojego kościoła - to nie ich sprawa, to ich nie dotyczy. No to macie teraz tęczowego prezydenta. I Jana Pawła II jako honorowego obywatela. Pasuje? Nie przeszkadza?

Mam całkowitą świadomość, że tego co będzie poniżej pisać nie powinienem. Bo choć ja tu na was pomstować będę, tak po prawdzie to przede wszystkim uderzy w dzieci. Ale co tam: Słupszczanie, czy jak tam się to odmienia, bardzo mnie cieszy fakt, że wybraliście Biedronia. Na prawdę. Mam nieskrywaną nadzieję, że gdy tylko oporządzi się w nowym gabinecie pokaże wam swój kolorowy świat, pozwoli go wam zobaczyć z bardzo bliska a nawet dotknąć, może posmakować nawet - wy niewierni Tomasze. Mam nadzieję, że lada dzień zaprosi do szkół znajomych z wykładami o GENDER a dzieci opowiedzą wam w domu z detalami czego się od nich w tym nurcie wymaga. Może wtedy się ockniecie. Mam nadzieję, że przyjaciółki pana prezydenta za pieniądze z miejskiej kasy opowiedzą waszym dzieciom o miłości dwóch pań żeby nie wzrastały w średniowiecznym poglądzie, że rodzina to dzieci, mama i tato. W złości jaka mnie wypełnia, cedzę przez zęby i takie głupoty, że czekam waszego świętego oburzenia gdy w ramach pracy domowej przyniosą wam wasze pociechy kondomy i zaczną sobie wsadzać "tam" paluszki w poszukiwaniu radości, i w tajemnicy przed wami bo ich ostrzeżono, że nie zrozumiecie. Czekam obłędu w waszych oczach gdy w końcu do was dotrze, ze przez wasze tylko niewzruszenie i lenistwo wyborcze rozpoczął się proces niszczenia w słupskich dzieciach niewinności, może gdzieś w szkolnej łazience, może gdzieś za osiedlowymi garażami. Tylko wtedy szukając winnych, wara od księdza, od katechety...

Was mi nie żal. Szkoda mi tylko tych dzieci. Jak tej dziewczynki z Gdańska, która przed laty popełniła samobójstwo ze wstydu po tym jak koledzy z klasy rozebrali ją do naga i udawali stosunek. Tych dzieci mi tylko szkoda, wyborcy jego mać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz